Menu
Sağlık

Burcu Bayraktaroğlu ile Theta Healing Hakkında Konuştuk

Merhaba Burcu Hanım. Birkaç ay önce sizden bir seans almıştım ve sonra başıma gelenleri birlikte takip etmiştik.😊 Başıma gelenleri diyorum; çünkü bu fiziksel ve ruhsal yükselişime birlikte şahit olduk. Hatta paylaşmakta bir beis görmüyorum; 2 yıldır kullandığım antidepresanı bile bu yüklemeden hemen sonra bıraktım. ”Bağ koparma” kısmı da çok etkiliydi ama bunun için bir seansa daha ihtiyacım olabilir😊 Ben bu tarz alternatif tedavi yöntemlerine sıcak bakıyorum çünkü perde arkasında neler döndüğü belli olmayan kimyasalları kullanmaktan imtina ediyorum. Tabii ki önce doktorumuza danışıyoruz ancak alternatif tedavi yöntemlerini de unutmuyoruz😊 Kimden aldığımız çok önemli, saçma sapan insanların eline de düşebiliriz. Benim için önemli olan şuydu ;vegan olduğum için ilaçlarımın hayvanlar üzerinde deney yapmamış olması gerekiyor ki 21. yy da olmamıza rağmen hala çok başvurulan bir yöntem deneyler.  Theta ile fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklarımda olabildiğince az ilaç kullandığımı fark ettim ve okuyucularla da paylaşmak istedim bunu. Theta’ya ilgi duyanlar ya da daha önce bir fikri olmayanlar için de güzel bir bilgilendirme olacağını düşünüyorum.

VEGGIE: O halde başlayalım 😊 Öncelikle okuyucularımıza biraz kendinizden ve yolculuğunuzdan bahseder misiniz?

BURCU: Ben Burcu Bayraktaroğlu. Nisan 1978 doğumluyum.Evli ve iki çocuk annesiyim. 7-17 yaşlarında 2 oğlum var. Mutlu,birbirini seven,kalabalık bir ailede büyüdüm. Kolejden mezun olduktan sonra babamın mali müşavir olmasının etkisiyle ve hatta baskısıyla bankacı oldum. İşimi 20 yıl boyunca severek yaptım ama hep bir şeyler eksikti sanki yapmak istediğim iş gerçekten bu değildi. Bu sene son,seneye son derken 20 sene yoğun, beyaz yakalı hayatımdan nihayet 2019 Şubat ayında mucizevi bir şekilde ayrıldım. Yirmili yaşlarımın başlarından beri spritüel konulara ilgim çok fazlaydı ve tabiki altıncı hissim de oldukça kuvvetliydi. Bunun yanı sıra çok sayıda kitap okudum ve türlü sertifika programlarına katıldım. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde 3.yılımı okuyorum. Pozitif düşünce,olumlamalar ve öğrendiğim türlü teknikleri hayatımda hep uyguladım ve hep faydasını gördüm. Profesyonel iş hayatından elimi eteğimi çektikten sonra kendime ve gerçekten yapmak istediğim işe çok daha fazla vakit ayırdım ve bir gün bir kanalda sevgili Yeşim Kuzu ‘nun Theta Healing tekniğini anlatan programına denk geldim. ‘’Evet! işte benim bu eğitime katılmam gerekiyor’’dedim. Ve yolculuk başladı…

VEGGIE: Theta Healing nedir?

BURCU:Beynimiz 4 ana frekanstan yayın yapar. Alfa,Beta,Theta ve Delta. Beta, bilinçli olarak yaptığımız, gün içerisinde yaydığımız frekanstır. Alfa, uykuya dalmadan önce yaydığımız frekanstır. Kuantum çalışmaları, olumlamalar 21 günlük periodlarla 3 ay süresince devam ederek bilinçaltımıza kaydedilmek suretiyle sonuçları elde etmemize yardımcı olur. Muhteşem THETA frekansı ise derin bir meditasyon ve uyku halidir. Theta bilinçaltımızın yaydığı frekanstır. Theta Healing ise bilinçaltımızda bulunan negatif kayıtların pozitif inançlarla değiştirebildiğimiz bir meditasyon ve şifa yöntemidir. Anne karnına düştüğümüz andan itibaren kayıtları almaya başlıyoruz ve 0-6 yaş arasındaki dönem bizim bilinçaltımıza en derinden etki eden süreçtir. Bu yaş döneminde edindiğimiz inançlar bize hayatımız boyunca eşlik eder.

VEGGIE:  Theta Healing nasıl uygulanır?

BURCU:Biz Theta Healing uygulayıcıları  seans esnasında KİNESYOLOJİ (Kas Testi) dediğimiz yöntemle biliçaltımızda tuttuğumuz negatif inançlarımızı  30 saniye gibi bir süre içerisinde test edip pozitif inançla değiştirebiliyoruz. Peki Kinesyoloji nedir? Danışanımızı yada kendimizle çalışıyorsak kendi bedenimizi, ayakta durup vücudumuzu serbest bırakıyoruz. Gözlerimiz kapalı bir vaziyette kendi sesimizi duyabileceğimiz tonda bir sesle inancımızı söylüyoruz; Örneğin ‘’BEN DEĞERLİYİM’’bu inanç  eğer bilinçaltımızda EVET ise öne doğru, HAYIR ise vücut arkaya doğru istemsizce eğilecektir. Vücudun verdiği yani bilinçaltının verdiği yanıta göre tüm negatif inançları pozitifiyle değiştirebiliyoruz. Sonucu yine kas testiyle test ediyoruz  ve inancın değiştiğini o anda görebiliyoruz ki bu çok şaşırtıcı bir durum 😊 Örneğin; kök inancında ‘’para kazanmak zordur’’ inancı test ettiğimiz kişide, kas testi esnasında öne eğiliyorsa bu pozitif  bir inançtır. Yani kişi para kazanmanın zor olduğuna inandığından para kazanmanın zorluklarıyla karşılaşır.  Seans esnasında biz bu inancı hemen çıkartıp ‘’para kazanmak kolay ve keyiflidir’’ olarak değiştiriyoruz ve danışanın para kazanmayla ilgili hayatında pozitif değişiklikler olmaya başlıyor. (Tabi sadece bir soruyla değil seans esnasında sorduğumuz ve derinlere indiğimiz ‘’DERİN KAZMA’’ yöntemiyle çok farklı sorulara ve inançlara ulaşıyoruz.)

VEGGIE: Herkes Theta yapabilir mi?

BURCU: Evet, Theta Healing eğitimi almak suretiyle Theta Healing uygulayıcısı olunuyor ve seans yapabiliyorsunuz.

VEGGIE: Theta Healing meditasyon yöntemiyle neleri çözebiliyoruz?

BURCU: Herhangi bir konu sınırlaması olmaksızın, hangi konuda çalışmak isterseniz o konuda çalışabiliriz. En çok; para,aşk,ilişkiler,sınav kaygısı,ölüm korkusu,fobiler ve tabi ki sağlık. Herşeyi theta ile şifalandırabiliriz.

VEGGIE: Ortalama bir seans kaç dakika sürüyor?

BURCU: Danışanımızın seçtiği konuya göre minimum  45 dakikadan 1 saat 30 dakikaya kadar sürebilen seanslarımız oluyor. Seans esnasında tek bir konu ile çalışıyoruz. Tamamen kişiden kişiye değişiyor bu seans süreci ve seans sayısı. Bazı danışanlarda tek seferde çözebildiğimiz bir konu ,aynı  konu olsa bile başka bir danışanda ancak üç seansta düzelebiliyor.

VEGGIE: Seans esnasında ve sonrasında yaşananlar hakkında bilgi verebilir misiniz?Danışanlarınız neler hissediyor?

BURCU: Yine kişiden kişiye değişmekte. Öncelikle kas testi esnasında kişi kendi inancına kendi inanmıyor; ‘’Yok canım ben çok sevgi doluyum!!’’diyen biri, bilinçaltında bunun tam tersine şahit olduğunda şaşırabiliyor mesela😊 tabi hemen bakıyoruz neden sevgi dolu değil, bu inancı ona kim öğretti! Seans esnasında gülme yada ağlama gibi durumlarla da karşılaşabiliyoruz. Kişinin kendisiyle yüzleşmesi genelde zordur. Ama seans sonunda rahatlama hissi garanti ve değişen inanç kalıplarımıza göre şekillenen daha mutlu bir hayata kucak açıyoruz seanslardan sonra.

VEGGIE: Theta Healing kimlere uygulanır?

BURCU: Herkese ve herşeye Theta yapılabilir. 0-6 yaş grubu en rahat çalışabildiğimiz yaş grubu,çünkü bu yaş aralığında çocuklar Theta frekansındalar. Öncelikle çocukların anneleriyle çalışıyoruz. Bunun haricinde bilinci açık ve konuşabilen herkese Theta yapılabilir. Ve dahası; bitkiler,hayvanlar, alan ve mekanlar…herkesi ve herşeyi theta ile şifalandırabiliyoruz.

VEGGIE: Theta Healing eğitimi almayı düşünenlere önerileriniz nelerdir?

BURCU: Çok kapsamlı ve çok faydalı bir teknik. Öğrendiğiniz zaman önce kendinizi, ailenizi ve tüm sevdiklerinize güvenle uygulayabileceğiniz harika bir teknik,hayatınızı yeniden yönlendirmek ve dümene geçmek için yepyeni bir başlangıç theta öğrenmek.

VEGGIE: Eklemek istediğiniz son bir şey 😊

BURCU: Tekniğimizin kurucusu Vianna Stibal; ressam,yazar ve sezgisel okuyucudur. ABD Idoha Falls’da yaşamaktadır. Kendisini de iyileştiren bu tekniği, tüm dünyaya yaymak için her ırktan,her inançtan ve her dinden insanı Theta Healing yöntemi hakkında eğitmek üzere uluslararası seminerler düzenlemektedir.

VEGGIE: Bu faydalı bilgiler için çok teşekkürler. İyiki tanıdık sizi 😊

Henüz Yorum Yapılmamış

    Yorumunuzu Yazın